PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe - Forum dyskusyjne: Moje łowisko-pomocy!
Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Październik 2018
Łowca Ryby Miesiąca
Damian Powęska

PikeFinder

Wszystko o szczupaku

Fora partnerskie

Ostatnio dodane fotki

listopad
grzyby
Szczupaczyca 116

2017
Łowca Ryby Roku
Łukasz Szlafka

PikeFider

Nasz Banner

PikeFider

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie na stronie

· Goście: 1

· Użytkownicy:

· Łącznie użytkowników: 1,322

· Najnowszy użytkownik: Zanderman

Stop sieciom w PZW

Zobacz temat

Drukuj temat
Moje łowisko-pomocy!
sumik1984
Witam, chciałem prosić o rady dotyczące łowiska, na którym skupie się wyjątkowo w tym roku podczas poławiania szczupaków. Jezioro te bardzo mnie inspiruje, nazywa się Dzikowo i umiejscowione jest jakieś 18 km od Torunia. Jezioro ma powierzchnie około 7 hektarów i głębokość sięga nawet 40m metrów (w pewnych miejscach), ale nawet z tej płytszej, przeciwnej strony jest jakieś 3-8m . Mówi się, że jezioro posiada podwójne dno... pierwsze stanowi bujna roślinność a drugie muł/piaski. W wodzie pływają ogromne amury, karpie i szczupaki ale na forum, które znalazłem kiedyś w necie, ktoś twierdzi, że te wielkie ryby siedzą na samymy dnie, pod warstwą pierwszego dna...... jakoś nie mogę sobie tego wyobraźić........ przecież zabrakłoby im tlenu.. Zastanawiam się jak łowić w takiej głębinie, jakie kolory przynęt dobierać, bo na samym dnie musi być ciemno raczej i czy łowić od strony tej głębiny czy raczej od strony płytszej..? Dodam jeszcze, że złapałem tam kilka szczupaków około 55-68cm więc z pewnością szczupaka tam nie brakuje. Jezioro jest też obfite w okonie i jest całkowity zakaz łowienia ze środków pływających. Może ktoś ma doświadczenie lub pomysł jak ugryźć te jezioro??
Dziękuje i pozdrawiam!

Arek Pawlak
Z tego co czytam, chcesz łowić na spinning? No to jeśli chodzi o przynęty, to gumy na ciężkich główkach i głęboko schodzące woblery bym sprawdził na początku.
Pozdrawiam, Arek.

Tomasz Jakowanis
zdjęcie niedostępne

Możesz spróbować tej przynęty Storma,są różne gramatury,polecał bym 12,[45gr]lub 15cm[62gr]/Ten riper ma to do siebie że jest nafosforyzowany. Ładnie świeci, często na dużych głębokościach miałem dobre efekty. Polecam też na sandacza.
Edytowane przez Arek Pawlak dnia 18.09.2013 11:55
Captura y cuelta

sumik1984
Dokładnie na spining chce spróbowac! Dziękuję za podpowiedzi i poszukam tej przynęty fluoroscencyjnejSmile

Arek Pawlak
Poczytaj o dociążaniu przynęt. Nie będę koła wymyślał. Tu masz jakieś rozwiązania:

http://naszewody.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=162&Itemid=166
Edytowane przez Arek Pawlak dnia 19.09.2013 14:47
Pozdrawiam, Arek.

sumik1984
Fajny pomysł dociążenia przynęt. Ja póki co dociążałem same kotwiczki. Interesuje mnie sposób "c". Myślę, że można umieścić ten kulkowy ciężarek przelotowy po prostu przed przyponem. Zastanawiam się tylko ile gram powinien mieć taki ciężarek (5-10 gram)... pewnie jakoś proporcjonalnie do przynęty. I nurtuje mnie pytanie czy taki ciężarek nie zakłóca jakoś pracy przynęty?? Może trzeba ciutke szybciej zwijać zyłkę??? Nie moge sobie tego wyobraźić ale spróbuje napewnoSmile A może ktoś z forumowiczów już próbował???
Dziękuje i pozdrawiam!!

Arek Pawlak
Dociążenie tak musisz dobrać, aby przynęta poruszała się odpowiednio na oczekiwanej przez Ciebie głębokości. Jeśli musisz szybciej zwijać żyłkę, to znaczy, że przynęta jest za bardzo dociążona i za szybko opada. W związku z tym dociążenie każdej przynęty będzie inne. Najlepiej metodą prób i błędów.
Pozdrawiam, Arek.

sumik1984
Racja wszystko okaże się nad wodąSmile)

Rapala
W sumie da rade również na boczny trok- nie tylko na małe twisterki, możesz założyć obrotóki ,a nawet woblerki. Jeżeli chodzi o roślinność mi najwygodniej się łowi na obrotówki Grin
Pozdrawiam Maciek

Podziel się z innymi: Facebook Google Tweet This Yahoo
Facebook - Lubię To:

Przejdź do forum:

Wygenerowano w sekund: 0.09
11,286,495 unikalne wizyty