PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe - Forum dyskusyjne: Petycja STOP SIECIOM w PZW
Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Luty 2019
Łowca Ryby Miesiąca
Damian Powęska

PikeFinder

Wszystko o szczupaku

Fora partnerskie

Ostatnio dodane fotki

Jacuś
To nas też dotyczy
Logo Holenderskiego związku wędkarskiego

2018
Łowca Ryby Roku
Damian Powęska

PikeFider

Nasz Banner

PikeFider

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie na stronie

· Goście: 2

· Użytkownicy:
1. Kris

· Łącznie użytkowników: 1,336

· Najnowszy użytkownik: jacky

Stop sieciom w PZWZobacz temat

 Drukuj temat
Petycja STOP SIECIOM w PZW
Jan Brzozowski
Warto poprzeć tą petycję, wierzę, ze spotka się z szerokim odzewem wędkarzy.

sumowapasja.pl/images/imagehost/219abb99a0e70fce5f8399e1e7c6ce07.gif


Petycja STOP SIECIOM w PZW

Niniejszym domagamy się całkowitego zaprzestania komercyjnych odłowów rybackich na wszystkich wodach użytkowanych przez Polski Związek Wędkarski.

Uzasadnienie:

1. Polski Związek Wędkarski (PZW) jest stowarzyszeniem osób fizycznych - wędkarzy, czyli miłośników rekreacyjnego łowienia ryb na wędkę, a nie rybaków i handlarzy ryb.

2. Komercyjne odłowy rybackie w celu handlowania mięsem złowionych ryb, organizowane przez Zarząd Główny PZW na mazurskich i suwalskich jeziorach a także przez zarządy niektórych okręgów PZW na innych wodach PZW, to działalność rażąco sprzeczna z ideą organizacji hobbystycznej - zwłaszcza w kontekście Regulaminu Amatorskiego Połowu Ryb PZW (RAPR), który stanowi, że wędkarzowi nie wolno sprzedawać złowionych ryb. Polski Związek Wędkarski nie powinien być ?spółką? wyjętych spod związkowego prawa działaczy-niewędkarzy.

3. Wędkarze nie po to płacą składki i opłaty za wędkowanie, aby na wodach PZW kwitł rybacki biznes, a ryby trafiały do sieci związkowych rybaków zamiast na wędki.

4. Organizowane przez niektórych działaczy PZW komercyjne odłowy rybackie spowodowały znaczne zubożenie rybostanu wielu niegdyś dobrych łowisk, co działa na szkodę wędkarzy, środowiska i gospodarki.

5. W rozwiniętych krajach Unii Europejskiej komercyjne odłowy rybackie na wodach śródlądowych są uważane za anachronizm - zostały tam niemal całkowicie wyeliminowane i zastąpione przez wędkarstwo rekreacyjne, które przynosi znaczące dochody zarówno lokalnym społecznościom, jak i rybackim użytkownikom wód, w tym także organizacjom wędkarskim. Zarząd Główny Polskiego Związku Wędkarskiego powinien więc wspierać wędkarzy, a nie rybaków.

6. Zaprzestanie przez Polski Związek Wędkarski komercyjnych odłowów rybackich na korzyść wędkarstwa rekreacyjnego nie narusza żadnych przepisów dotyczących użytkowania wód publicznych. Potwierdza to praktyka tych okręgów PZW, które na swoich wodach całkowicie zaprzestały komercyjnych odłowów rybackich i udostępniają te wody wyłącznie do rekreacyjnego łowienia ryb.

7. Całkowite zaprzestanie komercyjnych odłowów rybackich na wodach PZW nie oznacza rezygnacji z wymaganych od użytkowników rybackich niezbędnych zabiegów gospodarczych, takich jak np. odłowy kontrolne - w celu oceny rybostanu zbiornika, lub ściśle kontrolowane odłowy tarlaków ? w celu przeprowadzenia sztucznego tarła przyżyciowego (z wypuszczaniem tarlaków). Natomiast nie powinny mieć miejsca odłowy selekcyjne, prowadzone teoretycznie dla poprawy struktury gatunkowej w danym akwenie (np. w celu wyłowienia nadmiaru drobnych ryb białych), a stanowiące niejednokrotnie pretekst do łowienia cennych gatunków ryb drapieżnych na handel, co jeszcze pogarsza tę strukturę.

Mamy nadzieję, że nasza petycja oraz jej uzasadnienie spotkają się z przychylnym przyjęciem Pana Prezesa i przyczynią się do szybkiego podjęcia działań formalnoprawnych, które skutecznie uniemożliwią prowadzenie komercyjnych odłowów rybackich na wszystkich wodach użytkowanych przez PZW. Redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" będzie wspierać medialnie wszelkie takie działania, z korzyścią dla wędkarzy i dla PZW jako stowarzyszenia osób łowiących ryby na wędkę dla przyjemności, a nie sieciami dla zysku.W imieniu redakcji "Wędkarskiego Świata"
Jacek Kolendowicz
redaktor naczelny


Strona petycji:
http://www.wedkar...ciom-w-pzw

LUBIĘ RYBOWANIE Smile Tetryk I
 
Arek Pawlak
GOOGLE WIE LEPIEJ GrinGrinGrin

pikefinder.pl/upload_img/60598_stop_smieciom_w_pzw.jpg
Pozdrawiam, Arek.
 
Lukasz Szlafka
Betonu nie ruszymy, ale podpisuję petycje obiema rencoma Grin
<',)))>< Gofer
 
Kamil Zaczkiewicz
Gofer- da się ruszyć. Ciężko i powoli, ale się da. U mnie np. na sporej ilości wód górskich jest nakaz używania bezzadziorów i Catch&Release. A więc można...
Mój wędkarski blog:
http://zahaczeni....shingblog/

Pozdrówka!
Kamil
 
Lukasz Szlafka
Ale nakaz używania haków bezzadziorowych jest dla nas "wędkarzy" a tu chodzi o ich "krzywdę" tak łatwo roboty za grube miliony nie odpuszczą.
<',)))>< Gofer
 
Kamil Zaczkiewicz
Haki są też dla ryb. W połączeniu z C&R ma sens, bo wypuszczona ryba ma dużo mniejsze uszkodzenia.

To, że siaty powinny zniknąć, jest dla mnie absolutnie zrozumiałe i oczywiste. Choć z drugiej strony u mnie w województwie nie ma rybaków i jakoś eldorado nie ma...
Mój wędkarski blog:
http://zahaczeni....shingblog/

Pozdrówka!
Kamil
 
km73
Podpisana, choć wiadomo że "ręka -rękę myje"...
Pozdrawiam,
Maniek2, km73
 
Lukasz Szlafka
Kamil to oczywiste że to dla dobra ryb, ale mi nie chodzi o to tylko dla kogo to nakaz- dla wędkarzy, a ta petycja dotyczy rybaków, a to zupełnie inna grupa $$
<',)))>< Gofer
 
Bogumil Trzcinka
Kamil Zaczkiewicz napisał(a):

Choć z drugiej strony u mnie w województwie nie ma rybaków i jakoś eldorado nie ma...

U mnie nie ma PZW i też nie ma Bezradny Grin
Pfft
 
Kris
Też jestem za Wink wolnośćryba
Pozdrawiam Kris
 
Robert Szewczyk
Cały czas trzeba dawać dowody naszego niezadowolenia z kondycji polskich łowisk,więc tak jak kiedyś petycja o górnych wymiarach ochronnych napewno dobry pomysł.Warto podpisać!Bravo
Robert Szewczyk TurbopikeFishing
 
Jan Brzozowski
Nie wiem czy wiecie, że istnieje coś takiego, jak Parlamentarny zespół d/s wędkarstwa.
Jestem ciekaw, nad czym obradują przynajmniej cztery razy w roku. Teoretycznie naturalnie, bo w praktyce spotkali się aż dwa razy od chwili jego powołania 15.06.2012r. Czyli notorycznie łamią regulamin, który sami stworzyli i przyjęli.

15-06-2012 Przyjęcie regulaminu, wybór prezydium Zespołu pos. 1.
12-09-2012 Spotkanie z władzami Polskiego Związku Wędkarskiego. pos. 2.

To regulamin zespołu.Edytowane przez Jan Brzozowski dnia 15.02.2015 21:45
LUBIĘ RYBOWANIE Smile Tetryk I
 
Kris
Czy jest możliwe aby 200 hektarowe typowo wędkarskie łowisko miało lepszy wynik finansowy niż jezioro 1000 hektarów z gospodarką rybacko /wędkarska ? Bezradny
Zapraszam do dyskusji


Pozdrawiam Kris
Pozdrawiam Kris
 
Jan Brzozowski
Napisałbym jak to jest możliwe, ale przeczyta ktoś zainteresowany i pozwie mnie o zniesławienie Shock
LUBIĘ RYBOWANIE Smile Tetryk I
 

Podziel się z innymi: Facebook Google Tweet This Yahoo
Facebook - Lubię To:


Przejdź do forum:

Wygenerowano w sekund: 0.15
11,549,898 unikalne wizyty