PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe - Forum dyskusyjne: Historia firmy PFLUEGER
Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Kwiecień 2019
Łowca Ryby Miesiąca
Kamil Zaczkiewicz

PikeFinder

Wszystko o szczupaku

Ostatnio dodane fotki

PikeFinder
na rybach :Trzeba uważać !
szczupaki

2018
Łowca Ryby Roku
Damian Powęska

PikeFider

Strony partnerskieTranslate

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie na stronie

· Goście: 2

· Użytkownicy:


· Łącznie użytkowników: 1,258

· Najnowszy użytkownik: rutekm

Stop sieciom w PZWZobacz temat

 Drukuj temat
Historia firmy PFLUEGER
Arek Pawlak
img846.imageshack.us/img846/1332/pfluegerlogo.jpg


Legenda historii wędkarstwa, Spółka Pflueger ma długą, bogatą tradycję produkcji wysokiej jakości sprzętu do wędkowania. Pflueger był jedną z pierwszych pięciu dużych firm producentów sprzętu wędkarskiego w Stanach Zjednoczonych, a wiele z jego najwcześniejszych przynęt i haczyków jest obecnie przedmiotem pożądania kolekcjonerów. Najbardziej znany ze swojej sygnatury na kołowrotkach PFLUEGER, produkuje przynęty, żyłki, wędki i kołowrotki od ponad stu lat.

Historia

Osierocony Earnest F. Pflueger wyemigrował do Stanów Zjednoczonych wraz z rodzeństwem w 1850. Początkowo pracował jako formierz w Buffalo, Nowy Jork, gdzie ożenił się z Julią Dunnebeck. Dwa lata później para spłodziła syna Ernesta A. Plfuegera. W 1866 roku, przenoszą się do Akron, Ohio, gdzie mają zamiar spędzić resztę swojego życia. W 1881 roku, EF Pflueger zakłada Enterprise Manufacturing Company w Akron do produkcji i dystrybucji przynęt wędkarskich, haczyków i innego sprzętu. Niektóre najwcześniejsze przynęty firmy - takie jak Luminous Minnow Crystal - szybko stały się popularne wśród wędkarzy.

EF Pflueger wzywa trzech braci, aby uruchomić Manufacturing Company Enterprise. Charles, Joe i Ben Pflueger pełnili funkcje odpowiednio: wiceprezesa, skarbnika i kierownika sprzedaży. Tylko w 1880 roku, EF Pflueger zarejestrował patenty na ponad 50 wynalazków, w tym świecące przynęty i specjalną konstrukcję kołowrotka. Firma przede wszystkim produkuje haczyki i przynęty, takie jak Maybug (chrabąszcz) z końca 1880 roku, która przypomina wyglądem dużą, błyszczącą ważkę.

img543.imageshack.us/img543/4504/pfluegermaybug.jpg

Maybug


W wieku 15 lat, E.A. Pflueger rozpoczyna pracę w fabryce ojca, stając się zarówno skarbnikiem, jak i sekretarz pod koniec 1880 roku. Po śmierci EF Pfluegera w 1890 roku, EA Pflueger wkrótce przejmuje nadzór nad działalnością spółki. Firma powiększa linię przynęt i haczyków, wprowadza też linię przynęt drewnianych pod koniec 1890. Jednymi z najbardziej popularnych produktów w tym okresie są Minnow Phantom i Minnow Muskellunge. E.A. Pflueger żeni się z Ruth Seiberling w 1896 roku, a para ma czworo dzieci.

W 1916 r. E.A. Pflueger rozszerza działalność Manufacturing Company Enterprise o produkcję szerokiej gamy narzędzi wędkarskich, od spławików i przynęt, po wędki i kołowrotki. Zmienia też nazwę firmy na E.A. Pflueger Company. Pod jego kierownictwem E.A. Pflueger Company staje się największym producentem sprzętu wędkarskiego. Popularne przynęty z tego okresu to tęczowy Kent Floater, pięciohaczykowy Metalized Underwater Minnow i pływający Minnow Monarch.

img29.imageshack.us/img29/3724/pfluegermetalized.jpg

Metalized Underwater Minnow


W 1930 roku, E.A. Pflueger Company zwiększa zarówno produkcję, jak i jakość przynęt i wprowadza szeroką linię kołowrotków, które szybko stają się najlepiej sprzedającymi się produktami. W tym szczytowym okresie spółka produkuje kilkaset milionów wędkarskich haczyków co roku i jest uważana za czołowego producenta kołowrotków w Stanach Zjednoczonych.

Sygnatura E.A. Pflueger na kołowrotkach zostaje wprowadzona w 1954 roku. Nieco ponad dekadę później, E.A. Pflueger Company zostaje przejęta przez producenta sportowych i rekreacyjnych towarów Shakespeare Company. Linia E.A. Pflueger - jako część Shakespeare Company - kontynuuje produkcję szerokiej gamy sprzętu wędkarskiego, w tym kołowrotków baitcastingowych, spinningowych i muchowych.

img153.imageshack.us/img153/4255/shakespeareplueger.jpg

Kołowrotek muchowy Shakespeare Pflueger President


Obecnie kołowrotki E.A. Pflueger są nadal popularne wśród wędkarzy, a wiele pozycji z klasycznych produktów firmy stało się poszukiwanymi i cenionymi przez kolekcjonerów.

img832.imageshack.us/img832/2121/fishhooks.jpg


Źródło:
http://www.ehow.com/about_5509123_pflueger-history.html
Tłumaczenie własne.
Edytowane przez Arek Pawlak dnia 24.10.2013 20:51
Pozdrawiam, Arek.
 

Podziel się z innymi: Facebook Google Tweet This Yahoo
Facebook - Lubię To:


Przejdź do forum:

Wygenerowano w sekund: 0.04
11,677,373 unikalne wizyty