PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe - Forum dyskusyjne: Wędkarstwo - odkopywanie historii
Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Maj 2018
Łowca Ryby Miesiąca
WedkarskiKowalski

PikeFinder

Wszystko o szczupaku

Fora partnerskie

Ostatnio dodane fotki

Szczupaczyca 116
Odlot
Rugia 2017

2017
Łowca Ryby Roku
Łukasz Szlafka

PikeFider

Nasz Banner

PikeFider

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie na stronie

· Goście: 2

· Użytkownicy:

· Łącznie użytkowników: 1,290

· Najnowszy użytkownik: colo

Stop sieciom w PZW

Złóż życzenia urodzinowe

Zobacz temat

Drukuj temat
Wędkarstwo - odkopywanie historii
Arek Pawlak
Szukając w internecie informacji na temat kołowrotka MEWA, natknąłem się na stronę

http://www.instalbud-trzebinia.pl/index.php?id=22

gdzie w tekście odnośnie historii firmy zapisano:

Firma Minerva jest firmą rodzinną, która w pierwszych latach swojej działalności produkowała popularne w kraju wędkarskie kołowrotki spiningowe marki "Mewa", a po wprowadzeniu niezbędnych nowoczesnych jak na owe czasy zmian pod nazwą "Skalar".

Dziwne to, bo we wszystkich źródłach jako producent kołowrotków MEWA i SKALAR, podawana jest Rzemieślnicza Spółdzielnia Zaopatrzenia i Zbytu Branży Metalowo-Drzewnej w Gliwicach. Chyba, że firma Minerva była częścią spółdzielni?

Będę wdzięczny za jakieś informacje w tym temacie.
Edytowane przez Arek Pawlak dnia 11.10.2013 15:37
Pozdrawiam, Arek.

Jan Brzozowski
Zobacz tutaj:

http://www.wcwi.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=1975&Itemid=103

Wprawdzie nie bardzo w temacie, ale ciekawe.
Edytowane przez Arek Pawlak dnia 11.10.2013 15:34
LUBIĘ RYBOWANIE Smile Tetryk I

Jan Brzozowski
Sprawa nie dawała mi spokoju i postanowiłem ją wyjaśnić. W związku z tym wysłałem maila do firny "Minerwa" z prośbą o wyjaśnienie tej sprawy. Oto odpowiedź, jaką otrzymałem:

Witam

W tamtych czasach rzemieślnicy / producenci / zrzeszeni byli w spółdzielniach, które reprezentowały producentów np. na targach. We wcześniejszym okresie również w rozliczeniach pomiędzy producentem a kontrahentem. Spółdzielnia jako taka nic nie produkowała, a na pewno nie produkowała kołowrotów. Na opakowaniach mógł być adres i nazwa spółdzielni : Spółdzielnia Budowlano -Metalowa " Budmet " ul Matejki 5. Natomiast Spółdzielnia metalowo - drzewna znajdowała się w tym samym budynku na parterze , ale zakład za kadencji byłego właściciela nigdy do niej nie należał. Nie potrafię Panu wyjaśnić skąd ta rozbieżność.

A tak na marginesie, jako członek forum castingowego serdecznie zapraszam do odwiedzenia naszej strony www.multiplikator.pl

pozdrawiam

Mariusz Niedzielski

Czyli sprawa nadal do końca nie jest jasna, dlaczego spółdzielnia metalowo-drzewna jest podawana jako producent.
Edytowane przez Arek Pawlak dnia 11.10.2013 15:39
LUBIĘ RYBOWANIE Smile Tetryk I

Arek Pawlak
Dziękuję za informacje. Odwiedzam Multiplikatora regularnie, nawet były jakieś gesty w zakresie wymiany banerków, ale gdzieś to ugrzęzłoSmile

Co do tematu. Też wydaje mi się, że mniejsze firmy zrzeszano w spółdzielnie pracy. Spółdzielnia załatwiała materiały do produkcji i zapewniała zbyt. Jakaś taka socjalistyczna, wymuszona przez system "symbioza".
Pozdrawiam, Arek.

Arek Pawlak
Kilka starych fotek, ale ciekaweSmile

http://www.fotohistoria.pl/main.php
Edytowane przez Arek Pawlak dnia 11.10.2013 15:40
Pozdrawiam, Arek.

Podziel się z innymi: Facebook Google Tweet This Yahoo
Facebook - Lubię To:

Przejdź do forum:

Wygenerowano w sekund: 0.13
11,029,562 unikalne wizyty