PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe - Forum dyskusyjne: Moje muchy
Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Czerwiec 2018
Łowca Ryby Miesiąca
km73

PikeFinder

Wszystko o szczupaku

Fora partnerskie

Ostatnio dodane fotki

Szczupaczyca 116
Odlot
Rugia 2017

2017
Łowca Ryby Roku
Łukasz Szlafka

PikeFider

Nasz Banner

PikeFider

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie na stronie

· Goście: 1

· Użytkownicy:

· Łącznie użytkowników: 1,289

· Najnowszy użytkownik: drChlubicz

Stop sieciom w PZW

Zobacz temat

Drukuj temat
Moje muchy
Maciej Kowalkowski
Kilka fotek moich wypocin muchowychSmile
Postanowiłem powklejać trochę fotek moich wypocin i opisać jakich materialów użyłem do much. Może komuś się przydadzą te informacje, a może ktoś z większym doświadczeniem coś podpowieSmile Wklejałem już kiedyś fotki much na starym forum, ale to było dawno i tamte muchy były podobne do niczego Smile Teraz po ponad roku kręcenia nabrało się trochę wprawy i jakość muszek znacznie się polepszyła, a i ryby nawet na nie się łapałoSmile No to zaczynamy.

1- Suche muchy
Na pierwszej fotce muszki standardowe - materiały: skrzydła pióra bażanta, ogon promienie mallard duck i promień ogonowego bażanta, jeżynka grizzly i brązowy kogut, dubbing natural seal.
i48.tinypic.com/bgaik1.jpg

Fotka druga Caddisy - Materiały: dubbing rabbit mask reszta sierść jelenia. Sprawdzona na highlandzkich pstrągach Smile
i48.tinypic.com/mucww0.jpg

2- Epoxy buzzer

Bardzo łatwe do zrobienia, ale wymagające niezbędnej żywicy światłoutwardzalnej (uv cure resin)
Materiały: Flexi floss, nić wiodąca (kolor do wyboru), pearl tinsel, uv cure resin i oczywiście latarka z diodą uv. Czasem używam też promienia z oka pawiego pióra okręcając między segmentami. Policzki też flexi floss kolorowane czasem markerem.
i45.tinypic.com/2hd9v5x.jpg

3- Mikro nimfy

Do tych muszek użyłem złotych i srebrnych główek (koralików), promieni bażanta lub pawia, miedzianego drucika (owijka) czerwonego uni floss na ogonki i fire orange uni thread na wykończenie przy główkach (nie we wszystkich).
i49.tinypic.com/wv71i1.jpg

4- Kiełże

Kiełży robiłem kilka rodzaji. Pierwsza fotka to standardowe shrimpy. Dubbing fur seal kolor jak widać, body stretch pod kolor dubbingu lub przeźroczysty (czasem pearl). Haki najpierw owijam taśmą ołowianą, by dociążyć. Główki zabarwiane markerem i na końcu lakier.
i49.tinypic.com/25rcyef.jpg

Kolejne robione inaczej. Zamiast dubbingu użyłem promieni pawia, a do segmentów drucika. Na korpus folia przeźroczysta. Korpus i główka zabarwiana markerami i "oblane" lakierem uv. Często korpusy owijam taśmą holograficzną (holographic tinsel) i cieniuje markerami.
i48.tinypic.com/34yvfw9.jpg

Do poniższych kiełżyków nie używam dubbingu. Owijam je grubą nicią odpowiedniego koloru, segmenty z drucika. Całą górę korpusu "oblewam" lakierem uv. Następnie odwracam muszkę i od spodu nacinam nici między segmentami (drutem) skalpelem.
i46.tinypic.com/1qkhsh.jpg

I ostatnie z kiełży - Hak owijam taśmą ołowianą i delikatnie nicią wiodącą by tylko kolor był. Następnie całość owijam folią przeźroczystą lub perłową tak długo, aż uzyskam odpowiedni kształt kiełża. Segmentuje drutem lub żyłką. Na ogon i "grzywkę" promienie koguta czy co tam mam pod ręką. Zawijamy nożyczkami jak tasiemkę w kwiaciarniSmile Od spodu podkładam puch od piór lub promień strucia podczas owijania drutem. Grzbiet czasem zabarwiam markerami i nakładam lakier na całość.
i45.tinypic.com/505pbs.jpg

I na koniec Daddy longlegs.
Korpus zielony dubbing, owijka złoty lub srebrny drucik, nogi promienie ogona bażanta i jeżynka z koguta.
i49.tinypic.com/16azb08.jpg

Kolejne muszki, dzisiejsze z myślą o nowym sezonie pstrągowym.
Caddisy
i45.tinypic.com/35n1zf5.jpg
i50.tinypic.com/b7o1g4.jpg
Materiały: deer hair i paw

wet fly
i45.tinypic.com/358ri4l.jpg
i49.tinypic.com/2qjep0l.jpg
Materiały: promień strusia, paw, dubbing czarny, mallard, kogut i skrzydła hemingways.
I na koniec streamerek, ale tylko eksperymentalnieSmile
i46.tinypic.com/4p1rq.jpg
Edytowane przez Arek Pawlak dnia 10.03.2013 19:28
i48.tinypic.com/11uyblt.png
www.fishermann.pl

Jan Brzozowski
Jak dla mnie, majstersztykSmile
LUBIĘ RYBOWANIE Smile Tetryk I

Damian Poweska
Piękne muszki, Gratulacje

Maciej Kowalkowski
E nie cukrujcieSmile Niedociągnięć jest sporo i wciąż się uczę. Na najbliższych wyprawach sprawdzę skuteczność, bo nie miałem okazji wszystkimi połowić.
www.fishermann.pl

Szymon Kabacinski
Brzydkie, wiele niedociągnięć jak to już powiedziałeś i ogólnie takie do kitu.

Wolisz takie stwierdzenie ?Grin

Jak dla mnie naprawdę szczerze muchi zajeb***$ I naprawdę masz zręczne paluchy Smile

Maciej Kowalkowski
Niestety często trzeba korzystać z materiałów zastępczych lub gorszej jakości, bo głupie piórka potrafią być cholernie drogieSmile
www.fishermann.pl

Longin Bojanowski
Bardzo ładne. A materiały rzeczywiście niektóre straszą cenami. Napisz jeszcze z czego streamerek.
Loniek

Maciej Kowalkowski
Streamer to niezła mieszankaSmile Na korpus poszło: promień strusia czarny i taśma holograficzna złota i czerwona. Reszta to sójka, gryzzli, jungle cock, bażant i kogutSmile
www.fishermann.pl

Lukasz Szlafka
Zazdroszczę talentu Smile no i cierpliwości
<',)))>< Gofer

Maciej Kowalkowski
Kolejna porcja dzisiejszych muszekSmile

Sucha mucha - materiały to mallard, bażant i gryzzli. Biały dubbing.
i46.tinypic.com/t9frx0.jpg

i50.tinypic.com/348jzw7.jpg

Princes olive nymph Smile
materiały - lead wire, goose, pearl tinsel, drut miedziany, paw, dubbing olive i olive thread.
i46.tinypic.com/w1uxr8.jpg

Princes hot orange nymph -materiały jak wyżej tylko kolorki nici i dubbingu inne.
i45.tinypic.com/2uic30x.jpg

I ta sama pod światłem uvSmile
i47.tinypic.com/k3ap2u.jpg

I na koniec streamery szczupakowe. Wyjątkowo mi się udały, i chyba w tym roku wybróbuje je na pajkachSmile Materiały do streamerów to :
haki kamasan size 2
promienie strusia
marabut
grizzly
jungle cock
sójka
włosy z ogona wiewiórki
sierść łosia
oczy doklejane

i45.tinypic.com/2z5qahe.jpg

i47.tinypic.com/2z56rtk.jpg

i45.tinypic.com/969q53.jpg
www.fishermann.pl

Szymon Kabacinski
Widać, że jesteś Pedantem Smile

Longin Bojanowski
Bardzo ładne streamerki. Widzę, że główki dwukolorowe. Podpowiedz, użyłeś barwionej sierści czy podmalowałeś. A jungle cock, to syntetyk?
Loniek

Maciej Kowalkowski
Użyłem barwionej. Jungle to natural nie syntetyk. Trochę kosztowałoSmile
www.fishermann.pl

Maciej Kowalkowski
Szymon Kabacinski napisał(a):

Widać, że jesteś Pedantem Smile

Pisałem już, że lubię ładneSmile a jeśli do tego będą skuteczne. ..Smile
www.fishermann.pl

Maciej Marchwiak
Maciej ! - Czy mogę Ci mówić ,,Mistrzu" ?
Camelot

Longin Bojanowski
Maciej Kowalkowski napisał(a):

Użyłem barwionej. Jungle to natural nie syntetyk. Trochę kosztowałoSmile

No własnie, te ceny. Ale to wciąga i po jakimś czasie przychodzi, a może się skuszę. Ja much w zasadzie nie kręcę, ale tak jako ciekawostka to zapytam czy nie masz namiarów na jakąś stronkę much kręconych bardziej do ozdoby niż użytkowych.
Loniek

Maciej Kowalkowski
Camelot nie przesadzajSmile
Longin stronki takiej nie znam, ale znajdziesz tego pełno. ...wpisz na YouTube dave mcphail freestyle.
www.fishermann.pl

Maciej Marchwiak
Czy przesadzam ? - Maciej ! Najlepiej to widać na zdjęciach ! Dla mnie mniej istotne jest co kto gada . - Najbardziej przekonuje - co kto potrafi zrobić ! A robota którą widzę na fotkach , to mistrzostwo. .... W każdym razie , - niezły z Ciebie ,,krętacz" ! - Jakby na to nie patrzeć !
Camelot

Maciej Kowalkowski
Tu moje pierwsze wideo z kręcieniem muchSmile Więcej filmów będzie się pojawiać na moim kanale youtube, więc jeśli ktoś zainteresowany to zapraszam od czasu do czasuSmile
YouTube Video

www.fishermann.pl

Lukasz Szlafka
Chłopieeeeeeeeee Harry Potter tak nie czaruje. Strach pomyśleć co się dzieje w głowie kiedy takie cacko ci zawiśnie gdzieś na drzewie Grin
<',)))>< Gofer

Podziel się z innymi: Facebook Google Tweet This Yahoo
Facebook - Lubię To:

Przejdź do forum:

Wygenerowano w sekund: 0.17
11,066,104 unikalne wizyty