PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe - Forum dyskusyjne: Sandaczówka brzegowa
Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Maj 2018
Łowca Ryby Miesiąca
WedkarskiKowalski

PikeFinder

Wszystko o szczupaku

Fora partnerskie

Ostatnio dodane fotki

Szczupaczyca 116
Odlot
Rugia 2017

2017
Łowca Ryby Roku
Łukasz Szlafka

PikeFider

Nasz Banner

PikeFider

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie na stronie

· Goście: 1

· Użytkownicy:

· Łącznie użytkowników: 1,290

· Najnowszy użytkownik: colo

Stop sieciom w PZW

Złóż życzenia urodzinowe

Zobacz temat

Drukuj temat
Sandaczówka brzegowa
Longin Bojanowski
Zwykle robię wędki łódkowe więc krótsze, ale jeden z kolegów namówił mnie abym zrobił dłuższą wędkę na sandałka. Ponieważ obiecałem, ze jak będzie to wstawię fotki więc oto one.

1. Wędka w całości.
pikefinder.pl/images/photoalbum/album_18/szczupak_pike_518e8bb1e8ba2_pikefinder.jpg

Ponieważ widać mało szczegółów wstawiam kolejne.

2. Przelotka szczytowa (fuji SIC)
pikefinder.pl/images/photoalbum/album_18/szczupak_pike_518e8bef96d88_pikefinder.jpg

3. Przelotka wejściowa (to ta najbliżej kołowrotka)
pikefinder.pl/images/photoalbum/album_18/szczupak_pike_518e8c0c0572a_pikefinder.jpg

4. Tzw. foregrip i uchwyt
pikefinder.pl/images/photoalbum/album_18/szczupak_pike_518e8c307d9ae_pikefinder.jpg

5. Dalsza część uchwytu
pikefinder.pl/images/photoalbum/album_18/szczupak_pike_518e8c4e8ea32_pikefinder.jpg

6. Końcówka
pikefinder.pl/images/photoalbum/album_18/szczupak_pike_518e8c6607055_pikefinder.jpg

7. Opis blanku i wędki
pikefinder.pl/images/photoalbum/album_18/szczupak_pike_518e8c8804141_pikefinder.jpg
pikefinder.pl/images/photoalbum/album_18/szczupak_pike_518e8cb6f391b_pikefinder.jpg
pikefinder.pl/images/photoalbum/album_18/szczupak_pike_518e8c9b3eab8_pikefinder.jpg

8. Ugięcie (tu miałem problem bo zabrakło pomocnika do zrobienia fotki z większej odległości. Była by całość wędki).
pikefinder.pl/images/photoalbum/album_18/szczupak_pike_518e8d080ed27_pikefinder.jpg
20 gram
pikefinder.pl/images/photoalbum/album_18/szczupak_pike_518e8d2451eec_pikefinder.jpg
40 gram
pikefinder.pl/images/photoalbum/album_18/szczupak_pike_518e8d3ade164_pikefinder.jpg
80 gram
i dopiero tutaj widać prace wędki to, 220 gram. Niezaprzeczalna szczytowa akcja. Wędka wygięta do 5 przelotki
pikefinder.pl/images/photoalbum/album_18/szczupak_pike_518e8d50c8d66_pikefinder.jpg

A kto mnie namówił do jej zrobienia.
pikefinder.pl/images/photoalbum/album_18/szczupak_pike_518e8cd293b33_pikefinder.jpg

Ci co będą na zlocie u Mańka będą mieli okazję pomacać (oczywiście jak im właściciel pozwoli).
Loniek

Krzysztof Poniewierski
Piękne wykonanie ale pismo masz jak moje Loniu Pfft
Damian będzie w skowronkach teraz.
K-Pon

Longin Bojanowski
Zapomniałem wstawić jednej fotki
Omotka na złączu.
pikefinder.pl/images/photoalbum/album_18/szczupak_pike_518e96b149831_pikefinder.jpg

Damian i tak musi poczekać do zlotu.
Niestety nie mam nikogo kto umie ładnie pisać na takim podłożu. Znam jednego osobnika któremu żona opisuje wędki a u mnie żona lekarz.Wink
Edytowane przez Longin Bojanowski dnia 11.05.2013 21:09
Loniek

Jan Brzozowski
Wędeczka super, Loniek Tak Trzymać
Pismo lekarzy znamy, sami nie potrafią przeczytać tego, co napisali Grin
LUBIĘ RYBOWANIE Smile Tetryk I

Ala Pawelczyk
Loniek kawał dobrej robotyBravo efekt super [jest na czym oko zawiesić]Gratulacje. Ale w tle [nie pochwaliłeś Bezradny SIĘ] piękna wykładanka piórowych cudeniekTak Trzymać.

Damian Poweska
Wszystko pięknie Juhu już nie mogę się doczekać by ją potrzymać. Dzięki Loniuś że dałeś się namówić aby ją zrobić Tak Trzymać

Longin Bojanowski
Ala Pawelczyk napisał(a):

Loniek kawał dobrej robotyBravo efekt super [jest na czym oko zawiesić]Gratulacje. Ale w tle [nie pochwaliłeś Bezradny SIĘ] piękna wykładanka piórowych cudeniekTak Trzymać.

Ala to kogutki. Przecież na czerwiec trzeba się przygotować. wszystko na główkach 18 gram. Inne główki dopiero przyszły.
pikefinder.pl/images/photoalbum/album_18/szczupak_pike_518e9febe49d6_pikefinder.jpg
Edytowane przez Longin Bojanowski dnia 11.05.2013 21:49
Loniek

Damian Poweska
Kogutki też super, mam takie tylko sporo mniejsze Smile

Longin Bojanowski
Damian Poweska napisał(a):

Kogutki też super, mam takie tylko sporo mniejsze Smile

Jak nie zapomnę to jednego prezentowego dorzucę (wybieraj). Inne niestety będę robił po powrocie, bo dopiero główki przyszły a ja we wtorek wyjeżdżam.
Loniek

Damian Poweska
No to spoko Smile w takim razie biało czarnego poproszę :s

Longin Bojanowski
Ok.
Loniek

Szymon Kabacinski
Super wędka. Damian- zazdroszczę Smile
Niech sandały bierą ! Smile

Slawomir Tabor
Może Loniek jutro na Zegrzu ją wypróbujemy , bedzie wędka z testem zawsze droższa Hihi .Ciekawe co na to Damian ?
TABOR

Longin Bojanowski
Jeszcze nie sezon na sandałka. A jak wrócę w czerwcu to zobaczysz co ukręcę. Coś łódkowego, 2,13 do opadu. Blank już czeka.
Loniek

Slawomir Tabor
Tylko jeden a ja będę na kij od szczotki łowił.Płacze
TABOR

Maciej Marchwiak
Loniek ! Jestem pod wrażeniem ! Bravo
Camelot

Longin Bojanowski
Slawomir Tabor napisał(a):

Tylko jeden a ja będę na kij od szczotki łowił.Płacze

Na Bestmastera.
Loniek

Maciej Marchwiak
Loniek . ...Powiedz mi proszę , czy taki blank MHX nadaje się na szczupaka ? Bo na zdjęciach widzę , że ugięcie ma piękne ! Tak jak lubię ! Po mojemu , powinien dobrze trzymać rybę .
Camelot

Szymon Kabacinski
A mnie (może to złudzenie ) ale wydaje się, że ten odcinek jest "martwy" .
pikefinder.pl/images/photoalbum/album_18/szczupak_pike_518eb6a142882_pikefinder.jpg
I tu moje pytanie, jakie ma to znaczenie przy połowie sandaczy. Taka akcja. Jak z twardością Dolnika (dalszej części wędki) ?

Longin Bojanowski
Szymon.
Do łowienia sandaczy używa się dwóch rodzajów wędek. 1. sztywna pałka (tu branie trzeba wyczuć w ręce). 2. o ugięciu szczytowym i bardzo mocnym dolniku. Jak się robi wędkę to trzeba uzgodnić nie tylko rodzaj łowionych ryb (nie mówię o ew. przyłowach) ale także sposób łowienia, rodzaj i ciężar przynęt.
Na sandałka mocny dolnik potrzebny jest dlatego, że sandałki mają twardy pysk i trzeba sporej siły aby wbić hak.
Maćku.
Oczywiście, że może być na szczupaka, ale jak dla mnie ma za mały cw. Osobiście pod szczupaka wybrał bym blank o symbolu SA. Blanki SA najczęściej maja większa moc, potrzebna do mocowania się z reguły waleczniejszym od sandałka szczupakiem.
Ja mam kijek na blanku SA1086F, to już maszyneria na duże szczupaki (np. szwedzkie). Moc takiego kija to 30 lb. a cw. do chyba 70. Ale oczywiście słabsze modele tez występują. Te kije pod dużym obciążeniem głębiej się uginają, niektórzy mawiają , że lepiej męczą rybę i najczęściej maja większa moc niż ST.
Loniek

Podziel się z innymi: Facebook Google Tweet This Yahoo
Facebook - Lubię To:

Przejdź do forum:

Wygenerowano w sekund: 0.20
11,029,496 unikalne wizyty