PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe - Forum dyskusyjne: Szkocka Daiwa
Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Maj 2018
Łowca Ryby Miesiąca
WedkarskiKowalski

PikeFinder

Wszystko o szczupaku

Fora partnerskie

Ostatnio dodane fotki

Szczupaczyca 116
Odlot
Rugia 2017

2017
Łowca Ryby Roku
Łukasz Szlafka

PikeFider

Nasz Banner

PikeFider

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie na stronie

· Goście: 3

· Użytkownicy:

· Łącznie użytkowników: 1,290

· Najnowszy użytkownik: colo

Stop sieciom w PZW

Złóż życzenia urodzinowe

Zobacz temat

Drukuj temat
Szkocka Daiwa
yaho
Chłopaki , Posiadam kij muchowy Daiwa Whisker Fly made In Scotland.
Klasa 7-9 10ft długości. Na kiju widnieje jeszcze napis WF 98.
Logicznie rozumując odpowiednikiem sznura byłby WF 9 lub 8 w klasie F lub S. Macieju proszę o opinię o kijku i dopomóż proszę o doborze końcowki< o co proszę rownież kolegów z forum. Z uwagi na totalny brak kasy umyśliłęm sobie na wstepie kołowrotek Jaxon Pelton w klasie 8/9. Inne piękne, ale cena paskudna.. Nie ukrywam że oczekuję porad.
Wedzisko przeszło chrzest na jednym z zawodów szczupakowych. No dobra,,, ze skutkiem mizernym ale pobicie było. i to na przywieszkę dorszową. Co sądzicie o kiju i jak go uzbroić ? optymalnie. ? Po prostu co proponujecie???? Jak byście ubrali ten kij ( kołowrotek , końcowka linki z zakończeniem) z pominięciem przynęt, bo o tym w innym temacie?? ( ps będę poszukiwał materiałów do wykonania szczupakowych much) Rozumiem że odnośnie lead core i przyponów typu stalka i fluoro temat był rozwijany w innym temacie. Nie chcąc zaśmiecać forum prosze adminów o ew . moderowanie tematu
Pozdrawiam
Edytowane przez yaho dnia 14.01.2014 21:18
Zawsze bardziej interesowało mnie dlaczego ?? W dużo miniejszym stopniu ile???

Maciej Baranski
Witaj.

Kij w tej klasie (7-9) jak najbardziej nadaje się na pajki. Sam posiadam Daiwę (tyle że inny model) i jak na początek jest dla mnie ok. Nie jestem wytrawnym znawcą tematu, a tylko fascynatem więc nie mnie powinien paść zaszczyt doradztwa w tej dziedzinie. Mogę jedynie napisać jak to wygląda u mnie.
Oprócz kija kołowrotek z dwoma szpulami. Na jednej linka tonąca na drugiej pływająca. Co do linek to nie ma co żałować kasy. Z własnego doświadczenia napiszę że na początku kupiłem jakieś "no name" na ebayu i za bardzo nie chciały latać. Potem zakupiłem już bardziej markowe sznury (w moim przypadku firmy Greys) i mimo jeszcze dość słabych umiejętności rzutowych muchy(streamery) już całkiem ładnie latały.

Miało być o kiju a wyszedł mały off topic.

O reszcie napiszę w innym temacie.

Pozdrawiam.
esox
www.pikefinder.pl/images/photoalbum/album_18/szczupak_pike_54391a2f07f88_pikefinder.jpg

yaho
Maciej Baranski napisał(a):

Miało być o kiju a wyszedł mały off topic.

O reszcie napiszę w innym temacie.

Pozdrawiam.

Maciek . Pisząc temat byłem świadomy że może wyjść OT ( zbyt dużo pytań nie dotyczących samego Whisker) dlatego wspomniałem o moderacji tematu. Dziękuję za ważną dla mnie uwagę że szkoda kasy na sznur no name. Do tej pory bazowałem na Cortland. (a pamiętam czasy kiedy uzywałem sznura typu Braid, który jakieś tam własciwości osiągał dopiero po nasiągnięciu wodą. Daleki był do historycznego Braid wykonanego z konopii, ale na tamte czasy to było coś. Wówczas mowy nie było o jakiejś klasie Double tape czy WF. Po prostu był jednolity.. serio)
Jeszcze raz dzięki za odpowiedź. A z innymi pytaniami podepnę się do innego tematu

Pozdrawiam.
Zawsze bardziej interesowało mnie dlaczego ?? W dużo miniejszym stopniu ile???

Podziel się z innymi: Facebook Google Tweet This Yahoo
Facebook - Lubię To:

Przejdź do forum:

Wygenerowano w sekund: 0.06
11,029,479 unikalne wizyty